CTM-22-5022-90-36-TW01
DigiKey Part Number
1214-CTM-22-5022-90-36-TW01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CTM-22-5022-90-36-TW01
Description
LED COB CTM22 WHITE
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) Salud™ White, Warm / White, Cool Square
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Luminus Devices Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
37V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
95 lm/W
Packaging
Tray
Current - Max
1.1A
Part Status
Last Time Buy
CRI (Color Rendering Index)
90
Type
Chip On Board (COB)
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
Color
White, Warm / White, Cool
Height
1.58mm
CCT (K)
2200K ~ 5000K
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Configuration
Square
Lens Type
Flat
Luminous Flux @ Current/Temperature
3060lm (Typ)
Base Product Number
Current - Test
875mA