CGM-22-30-80-54-AC40-F5-3 is available for purchase but is not normally stocked.
CGM-22-30-80-54-AC40-F5-3
DigiKey Part Number
1214-CGM-22-30-80-54-AC40-F5-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGM-22-30-80-54-AC40-F5-3
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
50.8V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
158 lm/W
Current - Max
4A
CRI (Color Rendering Index)
80
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
12830lm (Typ)
Current - Test
1.6A