L10W45-UV365
L10W45-UV365
DigiKey Part Number
4491-L10W45-UV365-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L10W45-UV365
Description
LED COB 10W UV 365nm 0.9A 9~12V
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) - UltraViolet Square
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
10.5V
Manufacturer
Lumimax Optoelectronic Technology
Current - Max
900mA
Packaging
Bulk
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Size / Dimension
29.00mm L x 20.00mm W
Type
Chip On Board (COB)
Height
3.00mm
Color
UltraViolet
Light Emitting Surface (LES)
10.80mm L x 10.80mm W