W48M-A13W05
DigiKey Part Number
67-W48M-A13W05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W48M-A13W05
Description
PBS 19MM SPST 0.1A 48V MOM METAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Voltage Rating - DC
12 V
Illumination Type, Color
LED, White
Illumination Voltage (Nominal)
3.3 VDC
Panel Cutout Dimensions
Circular - 19.15mm Dia
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
250mA (DC)