SMDJ22CA-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 3 044
Datasheet
Direct
STMicroelectronics
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
35.5V Clamp 84.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ22CA-HRA
DigiKey Part Number
SMDJ22CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ22CA-HRA
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.5A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V