FLNR030.T
DigiKey Part Number
5666-FLNR030.T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLNR030.T
Description
FUSE CARTRIDGE 30A 250VAC/125VDC
Manufacturer Standard Lead Time
47 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30A 250 VAC 125 VDC Fuse Cartridge Requires Holder
Category
Voltage Rating - DC
125 VDC
Current Rating (Amps)
30A
Size / Dimension
0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Voltage Rating - AC
250 VAC