SRP1-CBDZL-025NW-N
DigiKey Part Number
5666-SRP1-CBDZL-025NW-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRP1-CBDZL-025NW-N
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Series
Voltage - Load
24 V ~ 240 V
Load Current
25 A
On-State Resistance (Max)
6.3 mOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C