CBQ1-SARF3OGTX9-SARMGT-12IN
DigiKey Part Number
2868-CBQ1-SARF3OGTX9-SARMGT-12IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBQ1-SARF3OGTX9-SARMGT-12IN
Description
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA 12"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to RP-SMA LTI 100 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Lighthorse Technologies, Inc
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
LTI 100
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
RP-SMA to RP-SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
Shielded
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C