CB1.13-IPX4L-SARFGT-4IN
DigiKey Part Number
2868-CB1.13-IPX4L-SARFGT-4IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CB1.13-IPX4L-SARFGT-4IN
Description
COAX CBL MHF4L TO RP-SMA 4"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF4L to RP-SMA 1.13mm OD Coaxial Cable 4.000" (101.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Lighthorse Technologies, Inc
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
4.000" (101.60mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
I-PEX MHF4L to RP-SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
I-PEX MHF4L Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C