HO 150-NPW-0000
DigiKey Part Number
398-HO150-NPW-0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HO 150-NPW-0000
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 150A
Manufacturer Standard Lead Time
76 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 150A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
Category
Output
Ratiometric, Voltage
Mfr
Linearity
±0.5%
Series
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
31mA
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C