25-CBSA-0.5X2.0X0.225
DigiKey Part Number
25-CBSA-0.5X2.0X0.225-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25-CBSA-0.5X2.0X0.225
Description
RF SHIELD 0.5" X 2" SMD T/H
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 0.500" (12.70mm) X 2.000" (50.80mm) Non-Vented Surface Mount, Through Hole
Category
Height - Overall
0.225" (5.72mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
2.000" (50.80mm)
Series
Width - Overall
0.500" (12.70mm)