TYS6045330M-10
DigiKey Part Number
240-TYS6045330M-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-TYS6045330M-10CT-ND - Cut Tape (CT)
240-TYS6045330M-10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYS6045330M-10
Description
FIXED IND 33UH 1.45A 137 MOHM
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 1.45 A 137mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TYS6045330M-10 Models
Category
DC Resistance (DCR)
137mOhm
Mfr
Frequency - Self Resonant
7.8MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.65A
Height - Seated (Max)
0.185" (4.70mm)