TYS4018151M-10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiyo Yuden
In Stock: 5 606
Datasheet
150 µH Shielded Inductor 220 mA 2.5Ohm Max Nonstandard
TYS4018151M-10
DigiKey Part Number
240-2670-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYS4018151M-10
Description
FIXED IND 150UH 220MA 2.5 OHM
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
2.5Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
5.5MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
310mA
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)