TYS252012L220M-10
DigiKey Part Number
240-TYS252012L220M-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-TYS252012L220M-10CT-ND - Cut Tape (CT)
240-TYS252012L220M-10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYS252012L220M-10
Description
FIXED IND 22UH 380MA 1.824 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 380 mA 1.824Ohm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TYS252012L220M-10 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.824Ohm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
20MHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
530mA
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)