MI1206L501R-10 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MI1206L501R-10 |
Description | FERRITE BEAD 500 OHM 1206 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 500 Ohms 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 2A 60mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MI1206L501R-10 Models |
Category | Current Rating (Max) 2A |
Manufacturer Laird-Signal Integrity Products | DC Resistance (DCR) (Max) 60mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power, Signal Line | Height (Max) 0.043" (1.10mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Impedance @ Frequency 500 Ohms @ 100 MHz |