MGAH0603330M-10
DigiKey Part Number
240-MGAH0603330M-10TR-ND - Tape & Reel (TR)
240-MGAH0603330M-10CT-ND - Cut Tape (CT)
240-MGAH0603330M-10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MGAH0603330M-10
Description
FIXED IND 33UH 2A 257 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Molded Inductor 2 A 257mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MGAH0603330M-10 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
257mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)