LI1806C151R-10
DigiKey Part Number
240-2418-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2418-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2418-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI1806C151R-10
Description
FERRITE BEAD 150 OHM 1806 4LN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 300mA 500mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LI1806C151R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
300mA
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.063" (1.60mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
150 Ohms @ 100 MHz