LI0805G201R-10
DigiKey Part Number
240-2549-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2549-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2549-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI0805G201R-10
Description
FERRITE BEAD 200 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 1A 300mOhm
EDA/CAD Models
LI0805G201R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
200 Ohms @ 100 MHz