28L0138-40R-10
DigiKey Part Number
240-2439-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2439-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28L0138-40R-10
Description
FERRITE BEAD 135 OHM AXIAL 1LN
Detailed Description
135 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead Axial 5A 10mOhm
EDA/CAD Models
28L0138-40R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
5A
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
1
Height (Max)
0.350" (8.90mm)
Impedance @ Frequency
135 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.138" Dia x 2.323" L (3.51mm x 59.00mm)