28F0121-1SR-10
DigiKey Part Number
240-2436-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2436-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2436-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28F0121-1SR-10
Description
FERRITE BEAD 96 OHM 2SMD 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
96 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 2-SMD, J-Lead 10A 1mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28F0121-1SR-10 Models
Category
Current Rating (Max)
10A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
1mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.120" (3.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.335" L x 0.120" W (8.51mm x 3.05mm)
Impedance @ Frequency
96 Ohms @ 100 MHz