28B1122-100
DigiKey Part Number
240-2243-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B1122-100
Description
FERRITE CORE 307 OHM SLD 13.77MM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 307Ohm @ 100MHz ID 0.542" Dia (13.77mm) OD 1.122" Dia (28.50mm) Length 1.125" (28.58mm)
EDA/CAD Models
28B1122-100 Models
Category
Impedance @ Frequency
307Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.542" Dia (13.77mm)
Outer Dimension
1.122" Dia (28.50mm)
Length
1.125" (28.58mm)