28B0375-300
DigiKey Part Number
240-2113-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0375-300
Description
FERRITE CORE 194OHM SOLID 5.08MM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 194Ohm @ 100MHz ID 0.200" Dia (5.08mm) OD 0.375" Dia (9.53mm) Length 0.750" (19.05mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28B0375-300 Models
Category
Impedance @ Frequency
194Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.200" Dia (5.08mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.375" Dia (9.53mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
0.750" (19.05mm)