28B0339-000
DigiKey Part Number
240-2293-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0339-000
Description
FERRITE CORE 143 OHM SOLID 3.8MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 143Ohm @ 100MHz ID 0.150" Dia (3.80mm) OD 0.339" Dia (8.60mm) Length 0.394" (10.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28B0339-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
143Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.150" Dia (3.80mm)
Packaging
Bag
Outer Dimension
0.339" Dia (8.60mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
0.394" (10.00mm)