TAJS334K050RNJ
DigiKey Part Number
478-TAJS334K050RNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJS334K050RNJCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TAJS334K050RNJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJS334K050RNJ
Description
CAP TANT 0.33UF 10% 50V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 1206 (3216 Metric) 11Ohm
EDA/CAD Models
TAJS334K050RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
11Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
50 V