TAJA475K025RNJ
DigiKey Part Number
478-11053-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11053-1-ND - Cut Tape (CT)
478-11053-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJA475K025RNJ
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1206 (3216 Metric) 3.1Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TAJA475K025RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.1Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
25 V