TAJA474K035RNJ
DigiKey Part Number
478-2340-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-2340-1-ND - Cut Tape (CT)
478-2340-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJA474K035RNJ
Description
CAP TANT 0.47UF 10% 35V 1206
Detailed Description
0.47 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 12Ohm
EDA/CAD Models
TAJA474K035RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
12Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
35 V