TAJA334K050RNJ
DigiKey Part Number
478-TAJA334K050RNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJA334K050RNJCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TAJA334K050RNJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJA334K050RNJ
Description
CAP TANT 0.33UF 10% 50V 1206
Detailed Description
0.33 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 1206 (3216 Metric) 17Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TAJA334K050RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
17Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
50 V