SR212A820JAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Upgrade
Similar
82 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR212A820JAR
DigiKey Part Number
SR212A820JAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR212A820JAR
Description
CAP CER 82PF 200V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)