SR212A470JAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
In Stock: 775
Direct
KEMET
KEMET
In Stock: 470
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
47 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR212A470JAA
DigiKey Part Number
478-11708-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR212A470JAA
Description
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)