SR155A101JARTR1
DigiKey Part Number
SR155A101JARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR155A101JARTR1
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)