SA051C472KAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 4 542
Datasheet
KEMET
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA051C472KAR
DigiKey Part Number
SA051C472KAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA051C472KAR
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA051C472KAR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.118" L (2.30mm x 3.00mm)
Tolerance
±10%