MR052A101GAATR2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
100 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
MR052A101GAATR2
DigiKey Part Number
MR052A101GAATR2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR052A101GAATR2
Description
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.235" (5.97mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)