MR041C472KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
MR041C472KAA
DigiKey Part Number
MR041C472KAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR041C472KAA
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)