ML03V10R5BAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 3 842
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 3 624
Datasheet
Johanson Technology Inc.
0.5 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
ML03V10R5BAT2A
DigiKey Part Number
478-7242-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ML03V10R5BAT2A
Description
CAP CER 0.5PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ML03V10R5BAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.84mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.029" (0.74mm)