MC2016K32.0000C16ESH
DigiKey Part Number
478-MC2016K32.0000C16ESHTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-MC2016K32.0000C16ESHCT-ND - Cut Tape (CT)
478-MC2016K32.0000C16ESHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MC2016K32.0000C16ESH
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
5mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100, AEC-Q200
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)