LD051C681KAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 63 447
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 785
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
KEMET
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
680 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
LD051C681KAB2A
DigiKey Part Number
LD051C681KAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD051C681KAB2A
Description
CAP CER 680PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD051C681KAB2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)