LD035A150GAB2A\500
DigiKey Part Number
478-LD035A150GAB2A\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD035A150GAB2A\500
Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LD035A150GAB2A\500 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)