KGM32ER71H334JL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 1 692
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 1 107
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
0.33 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32ER71H334JL
DigiKey Part Number
478-KGM32ER71H334JLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ER71H334JL
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ER71H334JL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)