KGM31TR72D472JU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGM31TR72D472JU |
Description | CAP CER 4700PF 200V X7R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KGM31TR72D472JU Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.053" (1.35mm) |