KGM31TR72D472JU
DigiKey Part Number
478-KGM31TR72D472JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31TR72D472JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31TR72D472JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31TR72D472JU
Description
CAP CER 4700PF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31TR72D472JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)