KGM31BR72A473JT
DigiKey Part Number
478-KGM31BR72A473JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31BR72A473JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31BR72A473JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR72A473JT
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31BR72A473JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)