KGM31AR72A474KU
DigiKey Part Number
478-KGM31AR72A474KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31AR72A474KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31AR72A474KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31AR72A474KU
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31AR72A474KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)