KGM21NR72A472JM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3 980
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 48
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 2 667
Direct
KEMET
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
4700 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21NR72A472JM
DigiKey Part Number
478-KGM21NR72A472JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21NR72A472JM
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21NR72A472JM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)