CDR35BX474AKUR\M1K
DigiKey Part Number
478-CDR35BX474AKUR\M1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR35BX474AKUR\M1K
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1825 (4564 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDR35BX474AKUR\M1K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
R (0.01%)
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)