CDR34BX104AKUR\M1K
DigiKey Part Number
478-CDR34BX104AKUR\M1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR34BX104AKUR\M1K
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDR34BX104AKUR\M1K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
R (0.01%)
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)