02015C391KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
390 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
02015C391KAT2A
DigiKey Part Number
478-02015C391KAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02015C391KAT2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
02015C391KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.011" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)