404027K00270GQRAF9LM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 404027K00270GQRAF9LM |
Description | CAP CER 27PF 7KV C0G 4040 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27 pF ±2% 7000V (7kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 4040 (1010 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±2% | Size / Dimension 0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.197" (5.00mm) |