Image for 2225Y0500150JAT is not available
2225Y0500150JAT
DigiKey Part Number
1608-2225Y0500150JATTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225Y0500150JAT
Description
MLC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2225 (5763 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)