222522K00102JQTAF9LM
DigiKey Part Number
1608-1598-2-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1598-1-ND - Cut Tape (CT)
1608-1598-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
222522K00102JQTAF9LM
Description
CAP CER 1000PF 2KV C0G/NP0 2225
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
222522K00102JQTAF9LM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.165" (4.20mm)