2211YA250220KKTUYX
DigiKey Part Number
1608-2211YA250220KKTUYXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2211YA250220KKTUYX
Description
CAP CER 22PF 250VAC C0G/NP0 2211
Detailed Description
22 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 2211 (5728 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
DC Annex H, Humidity 3B Annex I, Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)